Hva er vanlig hverdagsatferd hos spanske vannhunder i Norge?

Rapporten med analyseresultater etter den store spørreundersøkelsen 2023, ble presentert av etolog og forsker, Kenth Svartberg, i et webinar 22. november.
Det var 75 påmelde til webinaret og Svartberg gikk igjennom resultater, konklusjoner og råd på en god og pedagogisk måte. Webinaret var gratis og åpent for alle, både medlemmer og andre med interesse for rasen. 

Resultatene av spørreundersøkelsen danner et helhetlig bilde av hvordan dagens spanske vannhund i Norge oppfattes og derved et godt grunnlag for klubbens fremtidige valg og utvikling av rasen. Du kan også se hvordan din egen hund er i forhold til alle andre hunder som var med i undersøkelsen. 
Her er eksempler på hva du kan få vite i rapporten:
Liker de fleste spanske vannhunder å bjeffe, eller varierer det mye?
Er de fleste veldig lettlært, eller ikke ?
Liker mange vann, eller er ikke det sant ?
Er flesteparten lite interessert i fremmede, eller stemmer det ikke?
Synes mange det er gøy å jage små dyr om de får sjans, eller ikke?
Er de fleste spanske vannhundene ganske like på mye eller er det stor variasjon?
%d bloggere liker dette: